Marti 23 Iunie 2026, Actualizat acum 173 zile 12:00 am

 

Au fost finalizate lucrările la Secția de Anatomie Patologică şi la Laboratorul de medicină nucleară a Spitalului Judeţean Bacău

rmn - ct bacauDouă proiecte derulate de Consiliul Județean (CJ) Bacău la Spitalul Județean de Urgență Bacău au fost finalizate, a anunţat preşedintele CJ, Cristina Breahnă-Pravăț.

Potrivit acesteia, au fost finalizate investițiile la nivelul Secției de Anatomie Patologică şi la Laboratorul de medicină nucleară PET-CT – tehnologie de ultimă generație care permite diagnostic precoce, tratamente mai bine țintite și oferă șanse reale pacienților oncologici.

„Sunt două investiții care converg într-un punct esențial: pacientul cu risc oncologic”, susţine şefa CJ.

Lăsați un comentariu

*